Przez dwa tygodnie obywatele Gdańska mieli możliwość podjęcia decyzji o alokacji prawie 21 milionów złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2025. Zdecydowana przewaga zwycięskich inicjatyw dotyczyła rewitalizacji i rozbudowy miejsc zielonych, które były do tej pory zaniedbane lub są już popularne wśród lokalnej społeczności. Inwestycje w infrastrukturę rowerową również okazały się ważnym elementem dla mieszkańców. Tak jak w poprzednim roku, najbardziej zaangażowanymi mieszkańcami byli ci zamieszkujący Letnicę – głos oddało tutaj 25,85% mieszkańców.
W tegorocznych głosowaniach udział wzięło więcej kobiet niż mężczyzn. W sumie na listy głosowania wprowadzono 394 projekty BO, w tym 354 na poziomie dzielnic i 40 ogólnomiejskich. Głosowanie było możliwe przez dwa tygodnie, od 9 do 23 września. O przyszłości miasta zdecydowało dokładnie 38 270 obywateli, w tym 21 510 kobiet i 16 760 mężczyzn. Oddano 21 159 głosów za pośrednictwem telefonu i 17 111 przy użyciu komputera.
W Budżecie Obywatelskim nie występuje ograniczenie wiekowe – każdy mógł oddać swój głos. Tak więc najstarsza osoba głosująca w tym roku miała 103 lata, a najmłodsza – jedynie 3 dni. Uprawnione do głosowania były osoby zameldowane na stałe lub czasowo w Gdańsku, wpisane do gdańskiego rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.